Publikacje i wydarzenia promujące walory ziemi kraśnickiej

🆕🆕Kochani tak jak informowaliśmy 26 września podpisaliśmy umowę na realizację grantu pn: „ Publikacje i wydarzenia promujące walory ziemi kraśnickiej”
Jednym z zadań naszego wniosku jest grant Parafialnej Orkiestry Dętej w Szastarce pn: „ Międzypokoleniowy piknik muzyczny w Szastarce”, który został zrealizowany i to wspaniałe muzyczne wydarzenie odbyło się 9 października 2022r.
Piknik rozpoczęła msza święta, a następnie odbyły się występy grup artystycznych i solistów przeplatane z Wykładem/Pogadanką pn. „Życie w czasie pandemii Covid-19”.
Wystąpili: Schola dziecięca, Kinga Kołtyś (solistka), Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szastarka, Schola Młodzieżowa, Duet Mirek+Albert, Orkiestra Strażacka z Ostrowa, Chór Parafialny, Kapela Czerwona Róża, Parafialna Orkiestra Dęta z Odrowążka, Zespół Krzysztofa, Parafialna Orkiestra Dęta w Szastarce 🎻🎼🎷🎺🎹
Wydarzenie z całą pewnością przyczyniło się do poprawy oferty turystycznej na obszarze LGD Ziemi Kraśnickiej poprzez zachowanie dziedzictwa lokalnego, rozwijanie i upowszechnianie muzyki i śpiewu poprzez zespoły z terenu LSR, w tym Parafialną Orkiestrę Dętą Szastarka.
Kwota pozyskanych środków w ramach PROW 2014 – 2020 za pośrednictwem LGD Ziemi Kraśnickiej to
2️⃣1️⃣ 3️⃣0️⃣6️⃣,0️⃣0️⃣
Fotorelacja poniżej
(zdjęcia pobrane ze strony Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Szastarce)