W roku 2020 dużo się wydarzyło. Był to rok ( już niedługo przywitamy 2021) pełen wyzwań dla wszystkich. Pandemia i wiele innych problemów nie powstrzymało nas przed działaniem. Wręcz przeciwnie, uważamy, że co nas nie zabije to nas wzmocni. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych Ale nie tylko dla nas. Mamy na swoim obszarze cudowne i aktywne organizacje, które mimo trudności chcą działać na rzecz swoich miejscowości i społeczności.
My, jako LGD wychodzimy zawsze naprzeciw problemom i potrzebom swoich mieszkańców, dlatego też mamy GRANTY! Tak projekt grantowy to projekt, z którego organizacje pozarządowe, KGW, fundacje, osp i inne mogą pozyskać dofinansowanie na swoje aktywności.
I tak możemy się pochwalić tym, co udało się zrobić!
Rozliczyły się wszystkie organizacje zarówno z grantu promocyjnego jak i z grantu na wyposażenie
Na pewno wielu z Was widziało tutaj posty, w których prezentowaliśmy realizację każdego projektu grantowego! Jeśli nie to zapraszamy do zapoznania się
W ramach projektu promocyjnego na terenie LGD Ziemi Kraśnickiej zorganizowano dziewięć wydarzeń promocyjnych/ imprez np..”Niedziela ze sztuką”, „Majówka na rowerze- rajd rowerowy organizacji pozarządowych z terenu LGD po Gminie Annopol” czy „Warsztaty kulinarne – tradycja i kultura Ziemi Urzędowskiej. W ramach tego samego grantu wydano również dziewięć publikacji m.in. Wydanie tomiku wierszy pt.: „Perły i Brylanty, czyli Piękno Ziemi Kraśnickiej” czy „Folder promujący Gminę Wilkołaz”.
Cały projekt grantowy opiewał na kwotę: 225803,00 zł
Ale, ale to nie wszystko…
W ramach projektu na wyposażenie na terenie LGD Ziemie Kraśnickiej zostało doposażonych 13 organizacji
Między innymi zostały zrealizowane takie projektu jak: „Zakup do świetlicy wiejskiej w remizie OSP w Zakrzówku Wsi wyposażenia (stoły, krzesła) oraz sprzętu nagłaśniającego w celu aktywizowania społeczności lokalnej i szerzenia lokalnej kultury oraz dziedzictwa lokalnego” czy „Mobilna Szkoła Muzyczna”
Cały projekt grantowy opiewał na kwotę: 138983,00 zł
Serdecznie gratulujemy wszystkim beneficjentom projektów grantowych… dla Was i dla Nas nie ma rzeczy niemożliwych. Razem możemy więcej mimo niesprzyjających warunków.