
Przetwórstwo i sprzedaż żywności w ramach krótkich łańcuchów dostaw, jako wzrost konkurencyjności gospodarstw rolnych – dobre praktyki
Partner KSOW:Lubelska Izba Rolnicza wraz z Lokalną Grupą Działania Ziemi Kraśnickiej
Realizacja operacji rozpoczyna się od 01 września 2022 i kończy się w dniu 30 września 2022
Projekt będzie realizowany w ramach Planu DziałaniaKrajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Plan operacyjny na lata 2022-2023
Celem operacji jest promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu realizacji przedsięwzięć zwiększających rentowność i konkurencyjność gospodarstw, wymiana doświadczeń.
Formy realizacji operacji: W ramach operacji zostanie zrealizowany wyjazd studyjny pn.
„Przetwórstwo i sprzedaż żywności w ramach krótkich łańcuchów dostaw, jako wzrost konkurencyjności gospodarstw rolnych – dobre praktyki”
Grupa docelowa: Operacja skierowana jest do:
– rolników i domowników rolników
– przedstawicieli samorządu rolniczego
– doradców rolniczych
– przedsiębiorców działający na terenach wiejskich
– przedstawicieli partnera projektu
Przewidywane efekty: Udział w operacji
Bezpośrednim efektem realizacji operacji będzie odbycie przez 44 osoby wyjazdu studyjnego z zakresu prezentacji dobrych praktyk przedsiębiorczości, jako możliwości pozyskiwania dodatkowych dochodów dla mieszkańców obszarów wiejskich. Realizacja operacji przyczyni się do podniesienia poziomu wiedzy uczestników wyjazdu studyjnego z zakresu podejmowania, prowadzenia i promocji dodatkowej działalności, polegającej na przetwarzaniu produktów rolnych i sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa. Efektami, które mogą zostać osiągnięte w dłuższej perspektywie czasu będą: zwiększanie rentowności i konkurencyjności gospodarstw poprzez rozwój przetwórstwa produktów rolnych, rozwój sprzedaży bezpośredniej oraz promocję żywności dobrej jakości wytwarzanej z surowców dostępnych w gospodarstwie. Efektem realizacji operacji będzie również integracja i aktywizacja uczestników wizyty studyjnej, która przełoży się na zwiększenie wymiany doświadczeń w zakresie podejmowania nowych form aktywności pozarolniczych sprzyjających rozwojowi obszarów wiejskich.
Instytucją odpowiedzialną za treść informacji jest Lubelska Izba Rolnicza