WIZYTA STUDYJNA

 

W dniach 21-23 marca 2022 r. została zorganizowana wizyta studyjna w ramach realizacji projektu współpracy pn. Zasmakuj w Tradycji- Lubelski Szlak Kulinarny.
Uczestnikami wizyty byli przedstawiciele lokalnych firm zajmujących się produkcją i przetwarzaniem wysokiej jakości produktów rolnych tj. właścicieli restauracji, punktów gastronomicznych, kwater agroturystycznych, punktów sprzedaży produktów tradycyjnych i lokalnych, producentów oraz przetwórców żywności. Przedstawiciele firm działają na terenie powiatu kraśnickiego, biłgorajskiego, radzyńskiego, krasnostawskiego oraz lubelskiego.

W ramach działania uczestnicy projektu mogli zapoznać się z już funkcjonującym już Szlakiem Kulinarnym Podkarpackie Smaki. Podczas licznych spotkań przedsiębiorcy wymienili się swoim doświadczeniami oraz dobrymi praktykami. Uczestnicy wizyty studyjnej mieli możliwość osobistego spróbowania regionalnych specjałów podkarpacia oraz zapoznać się z procesem ich produkcji.
Odwiedziliśmy następujące miejsc:
• CK Galicja w Kolbuszowej
• Karczma Siedlisko Janczar w Pstrągowej
• P.P.H.U. „AWB” Alina Becla w Handzlówce
• Pałac Polanka Hotel Restauracja & Spa
• w Pijalnia Czekolady M.Pelczar Chocolatier w Korczynie
• Hurtowni Podkarpackie Smaki w Rzeszowie
Celem projektu współpracy jest rozwój atrakcyjności turystycznej obszarów objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju Partnerów projektu w oparciu o walory kulturowe (tradycje kulinarne). Cel projektu zrealizowany zostanie poprzez utworzenie szlaku kulinarnego w oparciu o obiekty, w których oferowane będą potrawy i produkty kulinarne wykonane na bazie lokalnych zasobów i tradycyjnych receptur oraz działania związane z promocją szlaku. Operacja pn.: „Zasmakuj w Tradycji-Lubelski Szlak Kulinarny” wspófinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego „Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020″ Instytucja Zarządzająca PROW 2014 – 2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.