“Zasmakuj w tradycji – Lubelski Szlak Kulinarny – zapraszamy do współpracy

Szanowni Państwo,
w związku z realizacją projektu pt. „Zasmakuj w Tradycji – Lubelski Szlak Kulinarny” zapraszamy do współpracy:
– właścicieli restauracji, punktów gastronomicznych, kwater agroturystycznych, punktów sprzedaży produktów tradycyjnych i lokalnych,
– producentów, przetwórców żywności lokalnej i tradycyjnej
oraz przedstawicieli innych podmiotów, które na obszarze LGD „Kraina wokół Lublina” prowadzą działalność związaną z wytwarzaniem oraz wprowadzaniem na rynek wysokiej jakości produktów żywnościowych charakterystycznych dla naszego regionu.
W ramach powyższego projektu współpracy na obszarze LGD Ziemi Kraśnickiej, LGD „Kraina wokół Lublina”, LGD „Zapiecek” , LGD „Krasnystaw Plus” oraz LGD „Ziemia Biłgorajska” powstanie Szlak Kulinarny, który tworzyć będą podmioty oferujące turystom oraz mieszkańcom wysokiej jakości produkty żywnościowe charakterystyczne dla naszego regionu.
Wszystkie działania związane z utworzeniem i promocją szlaku zaplanowane są od marca do grudnia br. Będą to wydarzenia skierowane do gestorów obiektów znajdujących się na szlaku tj.: wyjazdy studyjne, warsztaty kulinarne, wydanie publikacji i filmów o charakterze promocyjnym, udział w targach, organizacja pokazów kulinarnych i degustacji w obiektach znajdujących się na szlaku.
Przynależność do Lubelskiego Szlaku Kulinarnego to między innymi wspólne działania promocyjne pod marką „Zasmakuj w Tradycji – Lubelski Szlak Kulinarny”, możliwość rozwoju własnej działalności z uwzględnieniem wykorzystania potraw i produktów tradycyjnych/regionalnych oraz wkład w popularyzację dań regionalnych oraz turystyki kulinarnej na Lubelszczyźnie.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny (81 825 27 27) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: biuro@lgdkrasnik.pl, wwilkos@interia.pl) do dnia 28 lutego 2022 r.
Zapraszamy serdecznie!