Stowarzyszenie Baskil FaMaGusta

Wsparcie za pośrednictwem LGD Ziemi Kraśnickiej ze środków PROW 2014 – 2020 w celu kreowania  
i wzmacniania aktywności lokalnej poprzez wzmocnienie kapitału społecznego otrzymało również Stowarzyszenie Klub Jeździecki Baskil FaMaGusta w Ostrowie Kolonia gm. Wilkołaz w kwocie 89 038,00 zł.

Dzięki realizacji operacji  stowarzyszenie dokonało rozbudowy swej infrastruktury w zakresie utworzenia placu do jazdy konno, poprzez budowę podłoża jeździeckiego, zakup ogrodzenia placu do jazdy konno, ale także zamontowanie zestawu do zagospodarowania deszczówki.

Poprzez zrealizowane prace Stowarzyszenie Baskil FaMaGusta jest w posiadaniu profesjonalnego placu do jazdy konnej, który jest pierwszym tego typu obiektem na terenie całego powiatu kraśnickiego – w tym obszaru LGD Ziemi Kraśnickiej, na którym można organizować zawody jeździeckie, szkolenia, czy inne imprezy towarzyskie jednocześnie gwarantując ich uczestnikom bezpieczeństwo.  Realizacja operacji z pewnością zwiększy aktywność społeczną wśród mieszkańców z obszaru LGD Ziemi Kraśnickiej, a może również wpłynąc na lokalną turystykę z uwagi na możliwość organizacji spotkań także międzymiastowych.

Wszystkich sympatyków jazdy konnej w imieniu naszego Beneficjenta serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zaplanowanych parkurach treningowych i zawodach towarzyskich. Z informacjami możecie zapoznać się Państwo poprzez portal www.facebook.com/KJ-Baskil-Famagusta-144227238928874/.

Oto zdjęcia ukazujące efekty zrealizowanej operacji.