Relacja z VI Festiwalu Kulinariów i Sztuki Ludowej

VI Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej za nami.
Tegoroczny Festiwal był dla Nas ogromnym sukcesem. Wspaniała i liczna publiczność, rekordowa liczba wystawców z regionu i nie tylko pokazała, że warto kontynuować takie działania 💪🤩🤩
Tegoroczny Festiwal to szereg atrakcji dla całych rodzin. Jarmark różnorodnych produktów lokalnych i tradycyjnych tj. sery, wędliny, pieczywo, produkty z róży, miody, pierogi, ciasta i wiele innych.
Wspaniałe występy artystyczne kapeli ludowej z Gościeradowa, zespołu Błękitne Korale z Zakrzówka, grupy AMINO oraz grupy SABAT z Zamościa. Czarownice z grupy Sabat wzbudzały wiele sympatii wśród uczestników Festiwalu.

Jak co roku odbyły się konkursy kulinarne🧀🍓🥗🥗🥘🍱 :

Masterszefik dla najmłodszych- gratulujemy wszystkim młodym adeptom kulinarnym 👨‍👧‍👧👨‍👧‍👧
Królowa potraw; w tym roku Komisja pod przewodnictwem Kevin J. Aistona wybrała zupę pokrzywową przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich Popkowice Majdanek
Nagroda za Najciekawsze stoisko festiwalu trafiła do KGW Łychów Szlachecki- Łychowianki.

W potyczkach kulinarnych wzięło cztery wylosowane zespoły
1️⃣ miejsce KGW Łychów Szlachecki za „placuszki kraśnickie”
2️⃣ miejsce Suchynianki
3️⃣ miejsce KGW Popkowice Majdanek
4️⃣ miejsce Klub Zaradnych Kobitek z Gościeradowa
Nagrody finansowe oraz vouchery upominkowe ufundowane przez LGD Ziemi Kraśnickiej trafiły do wszystkich wyróżnionych osób i organizacji .
Na zakończenie Festiwalu odbył się pokaz kulinarny Kevina Aistona, który mimo burzy przygotował propozycje kulinarne i w deszczu dołączył do zebranych kraśniczan.

Osoby, które nie mogły być z nami tego dnia na bieżąco mogły śledzić przebieg Festiwalu w TVP 3 Lublin, która miała swoje letnie studio na naszej imprezie.

Dziękujemy bardzo za to że byliście z nami i zapraszamy za rok😁

Organizator: Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej w ramach projektu „Wsparcie Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej”, którego celem jest wspieranie rozwoju oraz promocja przedsiębiorczości na obszarach wiejskich opartej na lokalnych zasobach.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 MINISTER ROLNICTWA I ROZWOJU WSI. Festiwal organizowany przez Sekretariat Regionalny KSOW woj. lubelskiego przy współpracy LGD Ziemi Kraśnickiej, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej PROW 2014-2020