Relacja z III Forum Organizacji Pozarządowych

III Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Kraśnickiego, które odbyło się w dniu 16 września b.r. w Kraśniku, po raz kolejny pokazało jak cennym i bogatym kapitałem są mieszkańcy powiatu kraśnickiego.

Podczas Forum spotkało się prawie pięćdziesiąt organizacji pozarządowych, które zaprezentowały swój dorobek i promowały działalność prowadzoną w różnych obszarach pożytku publicznego. Odwiedzający forum mogli obejrzeć albumy z fotografiami dokumentującymi działalność poszczególnych organizacji. Prezentowano filmy, puchary i trofea, wydawnictwa książkowe, eksponaty związane z profilem działalności danej organizacji, sprzęt sportowy, ręcznie wyrabiane produkty. Każda prezentacja była wyjątkowa, a wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających Forum.

Lokalna Grupa Działania Ziemi Krasnickiej zorganizowała konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich. W programie Forum nie zabrakło miejsca na prezentacje artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Kompozytorów Polskich w Kraśniku, członków stowarzyszenia „Senior na czasie” i zespołu „Fantazja” działającego w ramach Stowarzyszenia wokół Księżomierzy i Aleksandrowa. Gośćmi  specjalnymi Forum byli:

  1. Pani Halina Rowicka-Kalczyńska – aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, m.in. odtwórczyni roli Ewy Talar w serialu „Dom”, która jest też wiceprezesem Fundacji Sue Ryder;
  2. Pan Jerzy Janeczek – aktor teatralny i filmowy, m.in. odtwórca roli Witii Pawlaka  w filmie „Sami swoi”.