150 – lecie KGW w Dzierzkowicach

13 maja 2017 r. w Dzierzkowicach odbył się Jubileusz z okazji 150 – lecia Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Gminę Dzierzkowice oraz Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej.
Na scenie plenerowej zaprezentowali się artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach oraz zespoły Rock & Feler Band, The Postman i Promesa Band. Gwiazdą wieczoru był występ Jerzego Połomskiego.
Występom artystycznym towarzyszyły stoiska KGW z terenu powiatu kraśnickiego z materiałami promocyjnymi, wystawami rękodzieła, a przede wszystkim przeróżnymi smakołykami. A spróbować można było między innymi gulaszu węgierskiego serwowanego m.in. przez sekretarza gminy Dzierzkowice Tomasza Ośkę, wiślanych ryb, którymi częstowały panie z gminy Annopol, a ponadto różnego rodzaju pasztetów, drożdżówek, kaszaków i innych ciast, nalewek.
W konkursie na najładniejsze jury w składzie Wioletta Wilkos, Elżbieta Duda i Katarzyna Socha stoisko pierwsze miejsce przyznane został stoisku przygotowanemu przez Klub Kobiet Aktywnych „Przystań” z Zakrzówka. Drugie miejsce otrzymało stoisko przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Dzierzkowice, a trzecie KGW ze Skorczyc. Pozostałe stoiska otrzymały wyróżnienia.